Baza wiedzy

Certyfikat CEKAL

Świadectwem kontroli jakości w branży szyb zespolonych, są certyfikaty jakości. 

Honorowane na terenie danego kraju a niejednokrotnie także przez inne kraje. Jednym z takich certyfikatów jest francuski certyfikat CEKAL. Jest on dobrowolnym znakiem jakości potwierdzającym jakość i powtarzalność produkowanych szyb zespolonych. Sprzedając swoje wyroby na takich rynkach musimy się podporządkować lokalnym przepisom i sprzedawać tam pakiety z tym certyfikatem.
W najnowszych wersjach WH Okien. Jest możliwość zaznaczenia dla poszczególnych dealerów, czy rynków, aby do wyboru były tylko pakiety z certyfikatem CEKAL.

Druga opcja pozwala dowolnie zmieniać czy korzystamy z certyfikatu czy nie.
Nadrukowanie certyfikatu na ramki szybowe, wiąże się też ze zmiana ceny pakietu, możemy uzależnić cenę od wybrania tej opcji. Musimy skorzystać z własności „PakietZCertyfikatem” wielkość liter ma znaczenie. Tworzymy nowy skrypt w zakładce „Skrypty pakietów”. Przykładowy skrypt powoduje dodanie narzutu, kwoty 20 Euro do wartości pakietu.

Następnie skrypty podpinamy w pakietach szybowych w zakładce „Wycena”.

Od teraz możemy zaznaczać we właściwościach oferty czy skorzystamy z pakietów z certyfikatem czy nie, oraz automatycznie doliczona zostanie odpowiednia kwota. Ale gdy będziemy jednym z dealerów odpowiedniego rynku czy kraju. Program WH Okna sam zadba aby używać, tylko szyb z certyfikatem i nie pozwoli na zmianę na „bez certyfikatu”.