Baza wiedzy

Logistyczny Plik Transferowy

Wychodząc na przyszłe potrzeby klientów, w systemie SAP jest już nowa funkcja...

pozwalająca eksportować tzw. plik logistyczny „LPT”.
W pliku znajdzie się informacja o okuciach, zawierająca takie dane jak: numer artykułu, parametry wymiarowe, jednostki opakowania i wiele innych informacji.

Na prośbę klienta będzie możliwość wygenerowania takiego pliku i zaimportowania go do programu WH Okna. Wszystkie informacje będą dostępne bez potrzeby ręcznego uzupełniana.
Do importu służy nowa opcja w programie Bazy. W narzędziach „Import pliku LPT (.xlsx)”. Nowy import pozwala importować informacje z pliku:

– „Dane do tabeli nhandlo”- import parametrów związanych z artykułami okuciowymi.
– „Paramenty zasuwnic” – wysokości klamki i parametry wymiarowe zasuwnic, na potrzeby doboru okuć i sterowania maszynami.
– „Klamki do zamiany” – import parametrów klamek, żeby w programie WH Okna można było łatwo zamienić zastosowaną klamkę na inną, w zależności od: długości trzpienia, jego przekroju czy typu klamki.

Wszystkie parametry o towarach będą dostępne, w tabelach programu. Wystarczy pobrać informacje i z nich skorzystać, np. do zamawiania w zależności od ilości w opakowaniu.
Czasami zamiast kilku kartonów lepiej wybrać skrzynkę. Parametry znajdą zastosowanie również w sterowanych maszynami, np. wymiary puszek zasuwnic czy ilości potrzebnych wkrętów do montażu.
Co najważniejsze, w przyszłości można łatwo dołożyć potrzebne informacje i po imporcie mieć natychmiast dostępne u klienta.